Obavijest o (ne)donošenju liječničkih potvrda za povratak u vrtić

Poštovani roditelji,

dobili smo potvrdu sanitarnog inspektorata iz koje proizlazi da, s obzirom na epidemiološku situaciju u kojoj smo se svi našli, a zbog koje je razlog izostanka djeteta iz vrtića poznat i nije vezan uz bolest pojedinog djeteta, već uz potrebe zaštite djece od bolesti, dakle očuvanja zdravlja djece i zajednice u smislu zaštite javnozdravstvenog interesa, za povratak djeteta u vrtić nije potrebno tražiti liječničku potvrdu od izabranog pedijatra.

Međutim, javljanje roditelja pedijatru i dalje je potrebno u slučaju da dijete ima određene zdravstvene teškoće ili teškoće u razvoju, radi savjetovanja oko uključivanja u kolektiv.

Obavijest o (ne)donošenju liječničkih potvrda za povratak u vrtić
Scroll to top