U DV Đakovo održana vježba evakuacije u slučaju potresa

U proteklom razdoblju održana je vježba evakuacije u slučaju potresa na tri vrtićke kuće – Botiću (27.1.2021.), Mažurancu (3.2.2021.) i Vili (10.2.2021.), sukladno preporukama i mjerama sprječavanja zaraze od virusa COVID-19.
Prije provedbe vježbe, za edukaciju djece koristili smo brošuru Hrvatskog Crvenog Križa s raznim radionicama kroz koje su se djeca upoznala s postupcima ponašanja tijekom i nakon potresa. Osim toga, pripremali su se i svi zaposlenici na način da su bili upoznati s preporukama o postupanju u slučaju potresa te s Planom evakuacije i spašavanja u kojem su definirani ključni elementi za slučaj izvanrednog događaja.
U vježbi su sudjelovala djeca svih skupina vrtićkih kuća te svi zatečeni zaposlenici. Cilj vježbe bio je uvježbavanje zaposlenika DV Đakovo za provedbu sigurne evakuacije iz prostorija u slučaju nastanka izvanrednog događaja, a ista je održana sukladno čl. 55. Zakona o zaštiti na radu, ali i prema preporuci Ministarstva znanosti i obrazovanja.
Vježba je uspješno provedena te su svi zatečeni u prostorijama sigurno napustili objekt.
Kako je izgledala vježba evakuacije, pogledajte u galeriji ispod.

« 1 od 17 »
U DV Đakovo održana vježba evakuacije u slučaju potresa
Scroll to top