Primjeri razvoja fine motorike u predškolama Piškorevci, Kuševac, Selci Đakovački i pri OŠ J. A. Ćolnića

Razvoj fine motorike iznimno je važan za cjelokupan razvoj djeteta. Fina motorika pojam je koji označava sposobnost stvaranja preciznih sitnih pokreta rukom uz istovremeno zadržavanje koordinacije između prstiju i oka.
Rano bavljenje likovnim aktivnostima djeluje na razvoj finih motoričkih sposobnosti, ali i potiče usmjeravanje pozornosti, sazrijevanje vidnog pamćenja i vidne retencije te poboljšava vidno-motornu koordinaciju koja je preduvjet za čitanje i pisanje.

Djeca su tako izrezivala, bojala kistovima i bojicama, lijepila, koristila kapaljku, škare – činila sve ono što im je za razvoj fine motorike iznimno važno. Uz te vještine svakako će ubuduće savladavati i nešto teže zadatke koji dolaze.

Primjeri razvoja fine motorike u predškolama Piškorevci, Kuševac, Selci Đakovački i pri OŠ J. A. Ćolnića
Scroll to top