Obilježavanje Svjetskog dana šećerne bolesti u Đakovu

U ponedjeljak, 14. 11., obilježen je Svjetski dan dijabetesa pa je Udruga slatki život Đakovo organizirala na korzu besplatno mjerenje glukoze u krvi i krvnog tlaka. I sad već tradicionalno, djeca oboljela od dijabetesa, zajedno sa svojim roditeljima, točno u podne ispred katedrale, u zrak su pustila plave balone. Akciju obilježavanja pokrenuli su roditelji djece oboljele od ove bolesti kako bi bili jedni drugima podrška, ali i kako bi upoznali i educirali javnost.

U sklopu akcije o podizanju svijesti o dijabetesu, predsjednica udruge Slatki život, gospođa Ljiljana Zrakić, posjetila je naš vrtić te podijelila slikovnice Šećer?! našim odgojno-obrazovnim skupinama, na čemu smo joj veoma zahvalni. Tim povodom, odgojiteljice su s djecom čitale slikovnicu, koja se djeci veoma svidjela, budući da slikovnica na jednostavan, duhovit i djeci razumljiv način objašnjava šećernu bolest u djece, a šalje i važnu poruku – da su to djeca koja zaslužuju našu ljubav, razumijevanje, poštovanje i pomoć.

Obilježavanje Svjetskog dana šećerne bolesti u Đakovu
Scroll to top