Edukacija djece u području zaštite i spašavanja, te opasnosti od mina

U našem vrtiću održana je edukacija u području zaštite i spašavanja te opasnosti od mina, koji je namijenjen djeci predškolske dobi i mlađe školske dobi.

Navedeni program provodi se uz odobrenje ministarstva nadležnog za obrazovanje.

Cilj je upoznati djecu, kroz animiranu prezentaciju i uz njihovo aktivno sudjelovanje s jedinstvenim europskim brojem za hitne službe 112 te s ulogom žurnih službi (vatrogasci, policija, hitna pomoć, HGSS) i poučiti ih kako postupiti u slučaju da ih zatekne požar, potres, poplava, druge nepogode ili akcidenti, pronalazak minsko eksplozivnih sredstava.

Nacionalnu akciju edukacije djece u području zaštite i spašavanja provode djelatnici Područnog ureda civilne zaštite Osijek, uz sudjelovanje predstavnika policije i vatrogasaca, te ostalih operativnih snaga civilne zaštite (HGSS, i dr.)


Edukacija djece u području zaštite i spašavanja, te opasnosti od mina
Scroll to top