🫱🫲 Ruke mijem, brašno sijem 🥐🥖🍞

„…Kapica na glavi, mijesim tijesto tako vješto….“

Pogodi tko sam? 😁🧑‍🍳

Pekar, misliš? 🙂😁

Tijekom prošlog tjedna obilježili smo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Naši mališani postali su pravi pekari koji su kroz niz zanimljivih aktivnosti uživali modelirajući tijesto, ali i kušajući vlastite proizvode. U nastavku pročitajte i pogledajte što smo sve radili. 📸

Vrtićka kuća Vila

Ruke su nam bijele…. mijesimo tijesto i pune su nam zdjele. A kruha i kolača bit će ko’ u priči.🥨🍪🍩🙃.   U sobama se našim čula pjesma, smijeh i veselje. (laugh)(music)(party_popper). Prvo smo  naučili sve o žitu-brašnu-kruhu i naučili sve o tome što nam daje zemlja, plodove. (corn)🥔🥕🍎🍇

Nakon toga slijedi naš najveći gušt-mijesiti tijesto. 😀🧑‍🍳 Kapice na glavi, pregače zavezane, a u rukama razvijači za tijesto. Volimo biti veliki, volimo biti važni, a najviše volimo pokazati svoje znanje i svoja umijeća u pekarskim poslovima. 😃 Pravili smo kruh, kiflice, perece, razne oblike cvijeta, srca, sunca…❤️🌻🌞

Neizostavan dio bili su bakini kolači 🙃. Osim što su bili jako ukusni, miris se širio cijelim vrtićem 🤗.

Nije fora sve vam reći… 🤭😃

📸📸

Vrtićka kuća Botić

Na vrtićkoj kući Botić  zajedno smo proslavili Dane kruha na našoj terasi gdje smo se počastili sa raznim pekarskim proizvodima.. 🥨🥖🥐

Kroz cijeli tjedan smo uz svoje pregače, valjke i modlice postali pravi mali pekari.. 👩‍🍳👨‍🍳 Mijesili smo, pravili fine pite od jabuke, sira, tikvica i zaključili kako je dobro biti pekar!

Vrtićka kuća Mažuranac

„Jagodice“ i „Trešnjice“ jako su se veselile aktivnostima povodom Dana kruha jer za ovakve prigode uživaju i na svježem zraku vrtića.  Ponuđene aktivnosti djeca su samostalno odabirala i zadržavala se u njima ovisno o interesu. Mijesili su tijesto, valjali, oblikovali ga, a neki su i kušali kakvoga je okusa 🥐🥨🥖🍞. Sve je bilo popraćeno prigodnim pjesmicama i pokretnim igrama. 😀

Vrtićka kuća Piškorevci

Skupine „Zvjezdice“ i „Tigrići“, obilježile su Dane kruha kroz aktivnosti modeliranja slanim tijestom 🥐🥨🥖, pravljenja pite od jabuka 🍎🍏, prigodnim pjesmicama ♪, recitacijama, pričama 📖 i likovnim aktivnostima 🎨🖌️. Kroz navedene aktivnosti razvijali smo finu i grubu motoriku, koordinaciju oko-ruka te upoznavali djecu s kulturom ophođenja prema hrani.

Na kraju bismo istaknuli da sve ove aktivnosti ne bi bile moguće bez izvrsne suradnje ostvarene s roditeljima, stoga vam ovim putem želimo reći HVALA! 🤗

🫱🫲 Ruke mijem, brašno sijem 🥐🥖🍞
Scroll to top