❤️ Njegujemo tradiciju u vrtiću ❤️

Prateći aktualna događanja u našem gradu, u Vrtićkoj kući Mažuranac odlučili smo se prikazati proces oblačenja djece u tradicijsko ruho našeg kraja. U suradnji sa roditeljima djevojčice iz “Jagodica” i KUD-om “Tena” koji nam je posudio narodnu nošnju, djeci smo pokazali elemente narodne nošnje kao i njihovu svrhu, materijale od kojih su izrađeni te prigode kada se isto oblačilo.

Razgovarali smo o frizurama kakve su se tada nosile, načinu kako su djeca češljana, značenju dukata u tom vremenu i važnosti očuvanja tradicije koja nam je ostavljena.

Djevojčica iz Jagodica nas je naučila tradicijsku pjesmu “Hopa cupa”, a svi zajedno smo plesali Šokačko kolo.

Osim toga, uživali smo izrađujući licitarska srca i šokačke peškire kojima smo ukrasili našu vrtiću kuću.

❤️ Njegujemo tradiciju u vrtiću ❤️
Scroll to top