Život u polarnim krajevima 🐧

❄ “Teta, hoće li kod nas padati snijeg?” ❄

Navedeno dječje pitanje potaknulo nas je na unošenje daška zime i snijega u skupinu “Trešnjice”.

Djeci su bile ponuđene različite spoznajne, istraživačke, likovne, tjelesne i glazbene aktivnosti. Iste su bile popraćene slikama, enciklopedijama i slikovnicama koje smo pronašli u vrtićkoj knjižnici, na Internetu i, naravno, u Gradskoj knjižnici i čitaonici Đakovo. 

Cilj našega projekta bio je usvojiti osnovna znanja i predodžbe o životu na najhladnijim točkama Zemlje, polarnim životinjama i njihovom staništu.

Djeca su, kroz ponuđene aktivnosti, putem taktilne i vizualne percepcije, razvijala sposobnost opažanja i uspoređivanja, donosila uzročno-posljedične zaključke, bogatila rječnik novim izrazima i pojmovima te razvijala finu motoriku prstiju.

Kako smo izrađivali umjetni snijeg, slagali iglu, “pecali” ribe u zaleđenom moru te izrađivali stanište pingvinima, pogledajte na fotografijama 😊

Život u polarnim krajevima 🐧
Scroll to top