Odgojiteljice i djeca vrtićke kuće Vila su, u sklopu projekta „Putovanje Europom“, odlučili provesti razne aktivnosti vezane uz Ukrajinu i podršku djeci. Stoga su, prošloga tjedna, bili orijentirani samo na jednu stvar – kako našim malim prijateljima iz Ukrajine pokazati da misle na njih i s njima suosjećaju.
Naime, sama ideja onoga što se prošli tjedan događalo, potekla je zapravo iz dječje znatiželje i zabrinutosti za svoje vršnjake u državi u kojoj je rat. Dječja pitanja potakla su njihove odgojiteljice da osmisle kako bi mogle animirati djecu na pozitivno djelovanje i jačanje izbora za mir, nenasilje, humanost i solidarnost. Sve to, djeca su izrazila onako kako to samo djeca najbolje znaju – kroz igru i umjetnost.
Dječja volja i maštovitost i, naravno, trud njihovih odgojiteljica donijeli su nam pregršt divnih trenutaka dokumentiranih fotografijama. Što se događalo proteklog tjedna, može pogledati ovdje 🥰

Za mir 🙏
Scroll to top