Obilje┼żavanje Svjetskog dana osoba s Downovim sindromom ­čžŽ

Svjetski dan osoba s Downovim sindromom obilje┼żava se svake godine 21. o┼żujka. Naime, 21. o┼żujka (21. 3.) simbolizira jedinstvenost trisomije, tri kromosoma u 21. paru, koji uzrokuju Downov sindrom.
Ni sam na─Źin podizanja svijesti o Downovom sindromu nije slu─Źajan, jer kako kromosomi izgledaju kao ─Źarape, zahvaljuju─çi dru┼ítvenim mre┼żama, no┼íenje razli─Źitih ─Źarapa se pro┼íirilo po cijelom svijetu, u svrhu poticanja ljudi da zapo─Źnu razgovor o razli─Źitosti, jedinstvenosti, uklju─Źenosti i prihva─çanju.

Pa iako je Svjetski dan osoba s Downovim sindromom bio ju─Źer (nedjelja), u vrti─çu smo ga obilje┼żili danas, a kako je to izgledalo, pogledajte u galeriji ­čĄŚ

Obilje┼żavanje Svjetskog dana osoba s Downovim sindromom ­čžŽ
Scroll to top