🪙 Obilježili smo Svjetski dan štednje 🪙

Povodom Svjetskog dana štednje koji se obilježava svake godine 31. listopada, proveli smo razne zanimljive aktivnosti.

Kako bi proširile svoje znanje, Bubamare su posjetile poslovnicu HPB banke u našem gradu. Djeca su imala priliku upoznati rad banke neposrednim iskustvom. Zanimalo ih je gdje odlaze ušteđeni novci pa su im ljubazne djelatnice objasnile da u banci postoje sefovi gdje se čuvaju novci. Pokazale su nam različite valute od kojih su djeca raspoznavala eure. Dječju pažnju privukao je bankomat.

Trešnjice su posjetile Zagrebačku banku. Naučili smo što znači štedjeti te objasnili djelatnicama banke da većina nas već ima svoje štedne kasice ili kako dječica kažu “kasice prasice”. Vidjeli smo kako se u banci broji novac i još mnoštvo zanimljivih stvari.

🪙 Obilježili smo Svjetski dan štednje 🪙
Scroll to top