🥖KRUH LJUBAVI🥰🍞

“Blago danu koji počne mirisima kruha.”

Našim vrtićem ovaj tjedan širili su se mirisi slanog tijesta, bakinih kolačića, štrudle. Široki osmjesi na licima djece i njihove vrijedne ruke napravile su i zamijesile slano tijesto. Zavrnuli svoje rukave, stavili pregače, kape, uzeli razvijače i bacili se na posao 😁🙂

Nastali su kreativni oblici kruha, cvijeta, gitare, puža, kuće i slično. To je bila prva uživancija, a zatim je uslijedilo pravo veliko veselje u SDB-a “Pužića”, gdje su frcale iskre važnosti 🧑‍🍳😎😀🎆 – pravljenje i pečenje bakinih kolačića. Mmmmm, što fino miriši 🍪😀. Djeca su bila savršena, s uzbuđenjem na 💯, kako to djeca kažu 😁. A, koliko su bili fini keksići, e, to vam ne možemo otkriti, jer je to naša mala tajna 🤫🤫. Uloga pekara nastavila se i dalje. Djeca su, zajedno s odgojiteljicama, nastavila praviti poslastice. Mmmmm, štrudla😀. Guljenje jabuka, ribanje jabuka i tikvica, nanošenje nadjeva na kore, motanje kora i na kraju pravac pećnica. Jaoooo, a sad čekanje da se štrudle ispeku… pa tko će to dočekati 🤗🙂.

Igrali smo se pekara i uživali, ali nismo zaboravili zahvaliti se na svim plodovima zemlje, za sve ove fine slastice 🙏🤗

“Zato svatko neka čuje za pekarsko znanje, jer baš ono zaslužuje veliko priznanje.”🧑‍🍳

Slike, slikice 📷📸

🥖KRUH LJUBAVI🥰🍞
Scroll to top