🕰️ Iskrice upoznaju zanimanja 👩‍🍳🧁

Iskrice su se kroz zadnja dva tjedna upoznavali sa raznim zanimanjima pa smo se prvo upoznali sa zanimanjem urara. Kroz njegovo zanimanje smo naučili kako se popravljaju satovi tj. ure, naučili smo kakvih sve svatova ima te smo i sami napravili svoju malu urarsku radionicu koja je cijelo vrijeme bila zaposlena prodavajući ili popravljajući ure! 🕰⌚️⌛️

Nakon toga upoznali smo se sa zanimanjem koje ima jako slatke i ukusne proizvode, a radi se o slastičaru!🍰🥧🍬
Otvorili smo vrata naše slatičarnice gdje smo radili razne slastice kao što su kolači, torte te smo i sami pravili svoje kolačiće koji su bili prefini!🍪🍪
U goste nam je došla mama Maja koja nam je pokazala što je sve potrebno za izradu kolača, zajedno smo izmutili šlag te ukrašavali muffine sa raznim šarenim mrvicama.. Također smo pravili i sami svoje slatke čašice gdje smo mogli sami izabrati sastojke pa je najveća dilema bila izabrati jagode, marshmaallowse ili krem bananice ili ipak od svega uzeti pomalo! 🧁🍓

Zadnje zanimanje s kojim smo se upoznali bio je svijet malih pčela i ljudi koji se bave njima, a to su pčelari! 🐝🐝
Ovo zanimanje i same pčelice su izazvale veliki interes kod djece te nakon što smo napravili svoju košnicu rado su svi oblačili zaštitno odijelo te ušli u košnicu sa pčelicama!🐝
U posjet nam je došao pčelar Josip koji nam je donio košnicu, sače, dimilicu, zaštitno odijelo te nam objasnio što to sve pčelari rade.. Za kraj smo se počastiti ukusnim medom te su svi na kraju rekli kako žele biti pčelari! 🐝😊

🕰️ Iskrice upoznaju zanimanja 👩‍🍳🧁
Scroll to top