­čÄçOtvorena nova vrti─çka ku─ça u Pi┼íkorevcima ­čÄç

Ju─Źer je u Pi┼íkorevcima sve─Źano otvoren novi, suvremeno opremljeni vrti─ç kojeg ─çe poha─Ĺati 35 mali┼íana. Ravnateljica Dje─Źjeg vrti─ça ─Éakovo Ambra Kordi─ç u svom je govoru istaknula da otvaranje vrti─ça u Pi┼íkorevcima dolazi u pravom trenutku jer je zahtjeva za upis sve vi┼íe, a u novi vrti─ç smjestit ─çe se dvije odgojno-obrazovne skupine djece.
Tako sada, uz vrti─çku ku─çu Pi┼íkorevci, brojimo ukupno 370 djece u primarnom programu i oko 250 djece u programima pred┼íkole na 18 mjesta odr┼żavanja u gradu ─Éakovu, prigradskim naseljima i susjednim op─çinama.

Gradona─Źelnik Marin Mandari─ç osvrnuo se na projekt realizacije izgradnje dje─Źjeg vrti─ça koji je zapo─Źeo u lipnju 2018. godine rje┼íavanjem imovinsko-pravnih odnosa kada je Grad ─Éakovo kupio nekada┼ínje ┼íkolske stanove na ─Źijem je mjestu niknuo novi vrti─ç u Pi┼íkorevcima. Gradona─Źelnik Mandari─ç izrazio je zadovoljstvo ┼íto je jedno od ─Ĺakova─Źkih prigradskih naselja dobilo vrti─ç, a u narednim godinama izgradnju vrti─ça mogu o─Źekivati i druga prigradska naselja, za koja je ve─ç izra─Ĺena projektna dokumentacija, ali i ─Éakovo s jo┼í jednom vrti─çkom ku─çom u naselju Sjever.

Otvaranju su nazo─Źili i predsjednik Skup┼ítine Osje─Źko-baranjske ┼żupanije Dragan Vulin te Antun Vuji─ç, ravnatelj Agencije za pla─çanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju koji je nazo─Źio i kao izaslanik ministrice poljoprivrede. Obojica su ─Źestitala gradona─Źelniku, njegovim suradnicima i ravnateljici dje─Źjeg vrti─ça kao i svim sudionicima ovog projekta koji je doprinio podizanju kvalitete ┼żivota u ruralnim sredinama.

Na po─Źetku sve─Źanog otvorenja hrvatsku himnu odsvirala je Eva Drenjan─Źevi─ç, dok su sve─Źanu vrpcu prerezala djeca odjevena u pi┼íkoreva─Źko narodno ruho: Eva Petri─Źevi─ç i Mauro Joki─ç. Vrti─ç su blagoslovili ┼żupnik ┼żupe Preobra┼żenja Isusovog vl─Ź. Damir Stani─ç i ┼żupnik ┼żupe sv. Dimitrija Igor Sikora.

─Éakovo: Otvoren novi dje─Źji vrti─ç u Pi┼íkorevcima vrijedan 5,5 milijuna kuna

Cijelo otvorenje nove vrti─çke ku─çe Dje─Źjeg vrti─ça ─Éakovo mo┼żete pogledati na YouTube kanalu ─Éakovo live na sljede─çoj poveznici:

­čÄçOtvorena nova vrti─çka ku─ça u Pi┼íkorevcima ­čÄç
Scroll to top